17 maja uczestnicy realizowanego zadania publicznego wraz z opiekunami wzięli udział w spektaklu operetkowym „Księżniczka Czardasza” wystawionym w Operze Lubelskiej. Wyjazd został zorganizowany w ramach zadania dofinansowanego ze środków Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w obszarze sportu, kultury, turystyki i rekreacji osób z niepełnosprawnościami.
Uczestnictwo w wydarzeniu kulturalnym stworzyło osobom z niepełnosprawnościami możliwość aktywnego kontaktu ze sztuką oraz poznania jednej z najbardziej znanych operetek. Spektakl dostarczył wielu pozytywnych emocji, wzruszeń i niezapomnianych wrażeń artystycznych. Wspólny wyjazd sprzyjał integracji uczestników, budowaniu relacji społecznych oraz rozwijaniu umiejętności funkcjonowania w przestrzeni publicznej.
Dla wielu uczestników była to również okazja do poszerzenia zainteresowań kulturalnych, obcowania z muzyką na żywo oraz poznania bogatej oferty instytucji kultury regionu. Realizacja tego typu przedsięwzięć przyczynia się do zwiększania aktywności społecznej osób z niepełnosprawnościami, przeciwdziała ich wykluczeniu oraz wspiera pełniejsze uczestnictwo w życiu społecznym i kulturalnym. Wyjazd przebiegł w miłej atmosferze i został bardzo pozytywnie oceniony przez uczestników oraz opiekunów.

