Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

TEATR "MAGUTA"

 
Grupa teatralna Maguta swoją nazwę zawdzięcza jednej z uczestniczek warsztatów, która w chwili, gdy coś nie szło po jej myśli, zazwyczaj mówiła „O, maguta!”. To jej powiedzenie spodobało się grupie i za zgodą jego autorki zaczęło funkcjonować jako nazwa zespołu.
Trudno jednoznacznie powiedzieć, kiedy zespół powstał. Za jego początek można uważać przygotowania do pierwszego spektaklu pt. „Cyrk”, którego premiera miała miejsce w listopadzie 2006 roku.
W listopadzie 2015 roku instruktorką grupy teatralnej "Maguta" została Anna Chyła, która wraz z uczestnikami WTZ stworzyła m.in. przedstawienia: "Ale kino" - zabawną opowieść o kobiecie, która poszukuje idealnego mężczyzny, "Rock'n'rollową historię" - występ wypełniony tańcem do przebojów z musicalu "Grease" , "Sztukę dedukcji" - spektakl będący parodią przygód Sherlock'a Holmes'a i doktora Watson'a, etiudę "Jeden po drugim" - stanowiącą swoiste ćwiczenie pamięci i koordynacji ruchowej, taniec belgijka (z pomocą pani psycholog Magdaleny Gołębiowskiej) oraz przedstawienie "Panna na wydaniu" - komediowe scenki odgrywane przez aktorów "Maguty" w eleganckich kostiumach - sukniachi frakach.
Wymienione występy zostały zaprezentowane m.in. podczas Przeglądów Małych Form Teatralnych w Opolu Lubelskim, kolejnych edycji festiwali "Albertiana" w Lublinie, odchodów Swiatowego Dnia Inwalidy i Osoby z Niepełnosprawnością w Nałęczowie oraz podczas Festynów o Godność Osoby Niepełnosprawnej i festynów z cyklu "Kulturalna Niedziela" w Poniatowej.

 

taniec "Belgijka"

taniec "Belgijka"

"Sztuka dedukcji"

"Sztuka dedukcji"

"Rock'n'rollowa historia"

"Rock'n'rollowa historia"

"Ale kino"

"Ale kino"

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny